15.05.2014 г.

АЛЪН КЛАЙН

Алън Клайн (18.12.1931 г.(Нюарк, Ню Джърси) - 4.07.2009 г.(Ню Йорк Сити)) e американски бизнесмен, откривател и агент на таланти, музикален мениджър, известен с твърдия си характер и неетични практики. Той е основател на ABKCO Music & Records, Inc. През периода, в който ръководи делата на РОЛИНГ СТОУНС, придобива по скандален начин авторските права на композициите им до 1971 г.
През 1979 г. е осъден и прекарва два месеца в затвора, след разкритието, че е укрил сума от приходите от благотворителен концерт за Бангладеш осем години преди това (1971 г).



РАННИ ГОДИНИ


Клайн е роден в Нюарк, Ню Джърси. Син на еврейски емигранти от Будапеща, Унгария. Баща му е касапин, а майката умира преди първия му рожден ден. Като тийнейджър сменя различни професии докато посещава вечерно училище. Проявявайки забележителен талант в математиката, завършва Упсала Колидж в Ийст Ориндж, Ню Джърси през 1956 г.
Захваща се със счетоводство на няколко звукозаписни лейбъла и звезди от шоубизнеса. От 1957 г. започва да работи за себе си в партньорство със съпругата си Бети. Прохождащите в музикалния бизнес са респектирани от прямотата и арогантността му, а по - високопоставените започват да го препоръчват. Клайн се самоопределя като хитър и упорит бизнесмен и дори модифицира цитат от Библията, който седи на бюрото му - “Бродейки из сенките в долината на злото, не се страхувам, защото аз съм най - голямото зло.”


САМ КУК


През 1963 г. Клайн започва да движи финансовите дела на Сам Кук и постепенно придобива контрол над всички аспекти от дейността на музиканта, като настоява пред него за независима музикална компания. Ролята на бизнес мениджър, който да е на страната на музиканта в преговори с лейбълите до този момент е безпрецедентна. Заедно с Кук създават Трейси рекърдс, която има правата върху всички бъдещи записи, десет процента от приходите от продажби, концерти и дължими суми.


КАМЕО ПАРКУЕЙ


Камео рекърдс е основана през 1956 г. а две години по-късно - дъщерната Паркуей. И двете са базирани във Филаделфия, а дейността им е съсредоточена върху тийн поп-музика. До 1964 г. са почти изчерпани, но продължават още няколко години и през 1967 г. Клайн купува и двете заедно с правата върху музиката на групи като Енимълс, Хърманс Хърмитс, Чъби Чекър и др.


РОЛИНГ СТОУНС


През 1965 г. Клайн става ко-мениджър на Ролинг Стоунс, а на следващата заема длъжността еднолично, откупувайки мениджърския дял на Андрю Луг Олдъм, който до края на 1967 г. остава като продуцент на групата. Мик Джагър, който е завършил Лондон Скул Ъф Икономикс, е силно впечатлен от находчивостта на американеца и го препоръчва на Бийтълс след кончината на Браян Ъпстийн. Не след дълго, обаче, фронтменът започва да се съмнява в благонадежността на Клайн. През 1970 г. групата решава да го уволни и продължи самостоятелно. Междувременно последният се е подсигурил със собствеността върху музикалните права по силата на договорът с DECCA. Това става след като създава своя компания Nanker Phelge, базирана в САЩ, убеждавайки групата да влезе в договорни отношения с нея. Стоунс подписват без колебание, тъй като са собственици на британска компания със същото име. Всъщност обвързването е с Американската Nanker Phelge, еднолична собственост на Клайн. След седемнайсет години съдебни битки, правата на повечето записи преди 1971 г. са присъдени на Алън Клайн. Кийт Ричардс по-късно определя решението като “цената на наученото”. Лейбъла ABKCO (отново притежавана от Клайн) издава един от най - редките албуми на групата METAMORPHOSIS, включващ версии на хитове между 1964 и 1971 г. До края на 90-те някои от албумите, създадени през 60-те се оказват трудни за дигитализитране, но през 2002 г. те са ремастерирани под ръководството на синът на Клайн.


БИЙТЪЛС


Смъртта на Браян Ъпстийн създава големи неприятности на Ливърпулската четворка. Браян е ключова и най-значима фигура в мениджмънта на империята Бийтълс. При необходимост единствен той е могъл да каже “не” или “да” за един или друг разход. Скоро след създаването на Apple Corps започват проблемите вътре в самата група. Обсъдени са няколко варианта за мениджъри , между които Лорд Бийчъм и Лий Ийстман - тъст на Макартни. След едно интервю на Ленън, в което той твърди, че ако нещата продължават така, Бийтълс ще свършат след шест месеца, Клайн се свързва с него.
След срещата помежду им в хотел Дорчестър, Ленън убеждава Харисън и Стар именно Клайн да поеме делата им. Макартни е твърдо против и не подписва, но технически Бийтълс вече имат нов мениджър. Това фундаментално разногласие окло Клайн е един от ключовите фактори за разпадането на групата.
През 1969 г. е предоговорен контрактът с EMI, при което Клайн осигурява на групата най - високите хонорари на артист по онова време (69 цента за цена 6-7 долара на албум). Въпреки първоначалните твърдения, че Клайн ще получи комисионна само при увеличение на плащанията, по-късно става ясно, че е прибирал 20% от приходите. По това време американецът наема Фил Спектър да репродуцира LET IT BE, без да бъде упълномощен от всички членове на групата. На 30 декември Макартни завежда дело срещу Ленън, Харисън, Стар и Apple Corps, Ltd. В резултат е назначен временно управляващ делата им, а Клайн е принуден да напусне. Впоследствие Нийл Аспинал изпълнява неговите функции чак до 2007 г.


ЛЕНЪН И ХАРИСЪН


Клайн сътрудничи на Джон Ленън и Йоко Оно в създаването на филма Imagine. Заедно с Джордж Харисън организират Концерт за Бангладеш. Това е моментът, в който репутацията му започва да се разклаща. Вместо да уреди предварително процедурите с UNICEF, той изчаква събитието да отмине, след което се захваща с тях, като акцентира на приходите, което повдига някои въпроси относно разпределението им. По-късно Американските данъчни служби разследват случая, установяват несъответствия, и намират Клайн за виновен.
Успоредно с влошаване на взаимоотношенията с Хaрисън, Клайн купува Bright Tunes, компанията която съди бившия бийтълс за авторски права. По този начин двамата стават правни опоненти. По - късно съдът постановява, че Клайн е включен несправедливо като страна в процеса (Нашумялото дело за авторството на MY SWEET LORD ).
През 1978 г. Джон Белуши играе Клайн в пародията All You Need Is Cash.


ФИЛ СПЕКТЪР


През 80-те Клайн закупува правата върху каталога от лейбъла на Фил Спектър - Philles Records, както и на продуцираната от него музика.


ТРИЛОГИЯТА The stranger


Клайн продуцира този “спагети уестърн” с участието и сценарият на актьора Тони Антъни. Първите два A Stranger In Town и The Stranger Returns са реализирани от MGM в Щатите. Третия (The Silent Stranger) излиза седем години след продукцията като резултат от дълги спорове с филмовия гигант. Антъни и Клайн участват също в създаването на Blindman, където Ринго Стар играе мексикански бандит. Клайн дори се появява за малко пред камера, в епизодична роля.


АЛЕХАНДРО ХОДОРОВСКИ


Ленън, след като гледа уестърнът "Къртицата" ( El Topo), на режисьора Алехандро Ходоровски, е силно впечатлен и убеждава Клайн да купи правата върху следващия The Holy Mountain(1973). Тандемът Клайн - Ходоровски има краткотраен успех, но бъдещите планове не се реализират. Набиращата популярност порноиндустрия и успеха на филми като Deep Throat и The Devil In Miss Jones вдъхновяват Клайн да съзре потенциал в бестселъра на Полин Рейдж The Story Of O за екранизиране, но Ходоровски отказва. Като отмъщение мениджърът изтегля всяко копие на “Къртицата” и Holy Mountain от търговската мрежа в САЩ и отклонява запитвания и покани от филмови фестивали. Това продължава в следващите 30 години. Копия на филмите се разпространяват нелегално и обикновено с лошо качество. Режисьорът одобрявал пиратските издания, тъй като така и така не е имал законно право да ги продава. Споровете приключват през 2000 г. с появата и на двата филма на Чикагския годишен ъндърграунд фестивал. През 2004 г. Клайн моли режисьорът за помирение. След четири десетилетия творбите се появяват на фестивалите в Кан и Лондон с гала прожекции.


"Гръцкият магнат"


През 1978 г. Клайн продуцира "Гръцкият магнат" с участието на Антъни Куин и Жаклин Бизе.


ВЪРВ


В песента BITTER SWEET SYMPHONY, британците ВЪРВ използват семпъл от песента на Ролинг Стоунс THE LAST TIME (или по-точно от оркестрация на Андрю Луг Олдъм), собственост на ABKCO Music & Records, Inc (принадлежаща на Клайн). Групата договаря с Клайн възможността да използва фрагмента. През 1997 г. албумът на ВЪРВ Urban Hymns достига №23 в Билборд. Поредната съдебна битка назрява, след като ВЪРВ се издължават на 100% към ABKCO. Според Клайн групата нарушава договора, като използва твърде голяма част от семпъла в песента си. Използвайки успеха на BITTER SWEET SYMPHONY мениджърът подписва многомилионен договор с НАЙК за озвучаване на реклама на маратонки с парчето на ВЪРВ, както и в реклама на автомобилите Воксхол. В допълнение, въпреки, че песента е написана от Стоунс, Андрю Луг Олдъм оркестра, които са записали първоначалният симфоничен вариант, също завеждат дело “яхвайки вълната от популярност” на сингъла. Когато песента е номинирана за Грами, кандидатите са Джагър и Ричардс, а не ВЪРВ.


СМЪРТ


На 4 юли 2009 г. Клайн умира от усложнения на болестта Алцхаймер.
.

12.05.2014 г.

Европейско първенство по футбол - 2004 г.

telegraf.co.uk Европейското първенство по футбол през 2004 г. е дванадесетата надпревара на стария континент. То се провежда в Португалия между 12 юни и 4 юли 2004 г.
  Страната - домакин за пръв път организира форум от такова ниво. Кандидатурата й е одобрена на 12 октомври 1999 г. в конкуренция с Испания и Австрия/Унгария. Мачовете се играят на 10 стадиона в осем града - Лисабон, Порто, Лейрия, Брага, Коимбра, Гимараеш, Авейро и Фару.
  Както и в предишните две издания, 1996 и 2000 г., отборите са 16 - домакинът и 15, преминали квалификации с начало от 2002 г. Латвия прави дебют на европейско първенство след плейоф срещу Турция, а Гърция се завръща измежду най-добрите на Стария континент след 24 годишно отсъствие.
  Изненадите започват още в началото - Испания, Германия и Италия за елиминирани в груповата фаза, а Франция (настоящият шампион) е отстранена от Гърция на четвъртфиналите. Португалия, след загуба от Гърция на старта на ЕВРО 2004, достига финал, като по пътя си преодолява Англия и Холандия. За първи път мачът на откриването и финалът са с едни и същи тимове. Южните ни съседи налагат волята си и печелят с гол на Ангелос Харистеас. Луиш Фиго, Кристияно Роналдо и Нуно Гомеш са само част от звездите на отборът-домакин, но това се оказва недостатъчно за титлата.

СТАДИОНИ

Лисабон - Луж-65,000


Лисабон - Жозе Алваладе-52,000

Порто - Ещадио до Драгао-52,000


Авейро - Ещадио Мунисипал де Авейро-30,000

Коимбра - Ещадио Сидаде де Коимбра-30,000


Брага - Ещадио Мунисипал де Брага-30,000

Гимараеш - Ещадио Дон Алфонсо Енрикеш-30,000


Фару - Ещадио до Алгарв-30,000

Порто - Ещадио до Беса Секуло-30,000


Лейрия - Ещадио Д-р Магаляеш Песоа-30,000

ГРУПOВА ФАЗА


ПортугалияГърция
12
К. Роналдо 90+3 Карагунис 7
Басинас 51 д.
РикардоНикополидис
ФерейраСеитаридис
АндрадеДелас
Коуто (К)Капсис
Р. ЖоржеФисас
МанишКарагунис
КощиняЗагоракис (К)
ФигоБасинас
Р. КощаЯнакопулос
ШимаоХаристеас
ПаулетаВризас
Резерви
К. РоналдоКацоранис
ДекоНиколаидис
Н. ГомешЛакис
Треньори
Фелипе СколариОто Рехагел
ИспанияРусия
10
Валерон 60
КасиясОвчинников
ПуйолЕвсеев
ЕлгераСмертин (К)
МарченаШаронов
БравоСенников
АлбелдаАлдонин
БарахаГусев
ЕчеберияАленичев
РаулМостовой
ВисентеИзмайлов
МориентесБуликин
Резерви
Ш. АлонсоРадимов
ВалеронСъйчев
ТоресКаряка
Треньори
Иняки СаесСергей Ярцев
ГърцияИспания
11
Харистеас 66Мориентес 28
НикополидисКасияс
СеитаридисПуйол
ДеласЕлгера
КапсисМарчена
ФисасБраво
КарагунисАлбелда
Загоракис (К)Бараха
КацоранисЕчеберия
ЯнакопулосРаул
ХаристеасВисенте
ВризасМориентес
Резерви
НиколаидисХоакин
ЦартасВалерон
ВенетидисТорес
Треньори
Ото РехагелИняки Саес
РусияПортугалия
02
Маниш 7
Р. Коща 89
ОвчинниковРикардо
ЕвсеевМигел
Смертин (К)Андраде
БугаевКарвальо
СенниковВаленте
АлдонинМаниш
АленичевКощиня
ЛосковШимао
ИзмайловДеко
КарякаФиго (К)
КержаковПаулета
Резерви
МалафеевН. Гомеш
БистровР. Коща
БуликинК. Роналдо
Треньори
Сергей ЯрцевФелипе Сколари
ИспанияПортугалия
01
Н. Гомеш 57
КасиясРикардо
ПуйолМигел
ЕлгераАндраде
ХуанитоКарвальо
БравоВаленте
Ш. АлонсоМаниш
АлбелдаКощиня
ХоакинФиго (К)
РаулДеко
ВисентеК. Роналдо
ТоресПаулета
Резерви
БарахаН. Гомеш
ЛукеПьоти
МориентесКоуто
Треньори
Иняки СаесФелипе Сколари
РусияГърция
21
Кириченко 2
Буликин 17
Вризас 43
МалафеевНикополидис
АнюковСеитаридис
ШароновДелас
БугаевКапсис
ЕвсеевВенетидис
ГусевБасинас
Аленичев (К)Кацоранис
РадимовЗагоракис (К)
КарякаХаристеас
БуликинПападопулос
КириченкоВризас
Резерви
СъйчевЦартас
СемшовНиколаидис
СенниковФисас
Треньори
Сергей ЯрцевОто Рехагел
ШвейцарияХърватска
00
  
Щийл (К)Бутина
ХаасШимич
М. ЯкинСимунич
МюлерР. Ковач
СпихерЖивкович (К)
ХугелБиелица
ФогелМорнар
ВикиШокота
Х. ЯкинН. Ковач
ШапюизаПършо
ФрейОлич
Резерви
АншоСърна
ЖигаксРосо
СелестиниРапаич
Треньори
Якоб КунОто Барич
ФранцияАнглия
21
Зидан 90+1, 90+3 д.Лампард 38
БартезДжеймс
ЛизаразуГ. Невил
ВиераКоул
ГалаКембъл
СилвестърКинг
ТюрамДжерард
МакелелеБекъм (К)
ПиресСкоулс
Зидан (К)Лампард
АнриРууни
ТрезегеОуен
Резерви
СаньолХаргрийвс
ДакурХески
ВилторВасел
Треньори
Жак СантиниСвен-Горан Ериксон
АнглияШвейцария
30
Рууни 23, 75
Джерард 82
ДжеймсЩийл (К)
Г. НевилХаас
ТериМ. Якин
КембълМюлер
КоулСпихер
Бекъм (К)Хугел
ДжерардСелестини
ЛампардВики
СкоулсХ. Якин
ОуенШапюиза
РууниФрей
Резерви
ХаргрийвсКабаняс
ВаселФонлантен
ДайърЖигакс
Треньори
Свен-Горан ЕриксонЯкоб Кун
Хърватска Франция
22
Рапаич 48
Пръшо 52
Тудор 22 а.г.
Трезеге 64
БутинаБартез
Шимич (К)Десаи (К)
СимуничВиера
Р. КовачГала
ТудорСилвестър
БиелицаТюрам
РосоДакур
ШокотаВилтор
Н. КовачЗидан
РапаичАнри
ПършоТрезеге
Резерви
ЛекоСаньол
ОличПедрети
МорнарПирес
Треньори
Ото БаричЖак Сантини
ХърватскаАнглия
24
Н. Ковач 5
Тудор 73
Скоулс 40
Рууни 45+1, 68
Лампард 79
БутинаДжеймс
ШимуничГ. Невил
ТудорТери
Живкович (К)Кембъл
РапаичКоул
ПършоБекъм (К)
Н. КовачДжерард
ШокотаЛампард
ШимичСкоулс
РосоРууни
Р. КовачОуен
Резерви
ОличФ. Невил
СърнаКинг
МорнарВасел
Треньори
Ото БаричСвен-Горан Ериксон
ШвейцарияФранция
13
Фонлантен 26Зидан 20
Анри 76, 84
Щийл (К)Бартез
АншоЛизаразу
М. ЯкинВиейра
ФогелМакелеле
КабанясПирес
ВикиЗидан (К)
Х. ЯкинАнри
ЖигаксСилвестър
СпийхерТюрам
МюлерСаньол
ФонлантенТрезеге
Резерви
МанинГала
ХугелБумсонг
РамаСаха
Треньори
Якоб КунЖак Сантини
ДанияИталия
00
  
СьоренсенБуфон
ХелвегПанучи
ЛаурсенКанаваро (К)
Хенриксен (К)Неста
Н. ЙенсенДзамброта
РомедалПерота
Д. ЙенсенДзанети
ПоулсенКаморанези
ЙоргенсенДел Пиеро
ТомасонТоти
СандВиери
Резерви
ПрискеГатузо
ПересФиоре
К. ЙенсенКасано
Треньори
Мортен ОлсенДжовани Трапатони
ШвецияБългария
50
Юнгберг 32
Ларсон 57, 58
Ибрахимович 78 д.
Албек 90+1
ИсаксонЗдравков
ЛучичВ. Иванов
ЕдманКирилов
Мелбери (К)И. Петков
ЯкобсонПажин
ЛиндеротС. Петров (К)
НилсонХристов
СвенсонПеев
ЮнгбериМ. Петров
ИбрахимовичЯнкович
ЛарсонБербатов
Резерви
ВилямсонЛазаров
ШелстрьомВ. Димитров
АлбекЧиликов
Треньори
Сьодерберг, ЛагербакПламен Марков
БългарияДания
02
Томасон 44
Грьонкяр 90+2
ЗдравковСьоренсен
ИвановХелвег
КириловЛаурсен
И. ПетковХенриксен (К)
И. СтояновН. Йенсен
ПеевД. Йенсен
ХристовГравесен
С. Петров (К)Томасон
М. ПетровРомедал
Янкович Йоргенсен
БербатовСанд
Резерви
ЗагорчичГрьонкяр
ЛазаровК. Йенсен
М. Петков
Треньори
Пламен МарковМортен Олсен
ИталияШвеция
11
Касано 37Ибрахимович 85
БуфонИсаксон
ПанучиМ. Нилсон
Канаваро (К)Мелбери (К)
НестаЯкобсон
ДзамбротаЕдман
ГатузоЛиндерот
ПирлоВилямсон
ПеротаСвенсон
КасаноЮнгбери
Дел ПиероИбрахимович
ВиериЛарсон
Резерви
ФавалиАлбак
ФиореШелстрьом
КаморанезиЙонсон
Треньори
Джовани ТрапатониСьодерберг, Лагербак
ИталияБългария
21
Перота 48
Касано 90+4
М. Петров 45 д.
БуфонЗдравков
ПанучиЗагорчич
НестаИ. Стоянов
МатерациПажин
ДзамбротаБоримиров
ПеротаХристов
ПирлоМ. Петков
ФиореМ. Петров
КасаноЛазаров
КорадиМанчев
Дел Пиеро (К)Бербатов
Резерви
ВиериКотев
ОдоВ. Димитров
Ди ВайоБожинов
Треньори
Джовани ТрапатониПламен Марков
ШвецияДания
22
Ларсон 47 д.
Йонсон 89
Томасон 28, 66
ИсаксонСьоренсен
Мелбери (К)Хелвег
ЕдманЛаурсен
М. НилсонХенриксен (К)
ЮнгбериН. Йенсен
ИбрахимовичД. Йенсен
ЛарсонГравесен
ЯкобсонТомасон
ШелстрьомГрьонкяр
АндерсонЙоргенсен
ЙонсонСанд
Резерви
ВилямсонБьогелунд
АлбекРомедал
Поулсен
Треньори
Сьодерберг, ЛагербакМортен Олсен
ЧехияЛатвия
21
Барош 73
Хаинц 85
Верпаковскис 45+1
ЧехКолинко
ГригераБлагонадеждинс
УйфалушиСтепановс
БолфЗемлинскис
ЯнкуловскиЛобановс
ПоборскиБлейделис
РосицкиАстафиевс (К)
ГалашекИсаковс
Недвед (К)Рубинс
БарошПрохоренковс
КолерВерпаковскис
Резерви
ХайнцРимкус
ШмицерЛайзанс
ИржанекПахарс
Треньори
Карел БрукнерАлександр Старковс
ГерманияХоландия
11
Фрингс 30Ван Нистелрой 81
Кан (К)Ван дер Саар
ФридрихХейтинга
ВьорнсБаума
НовотниВан Бронкхорст
ЛамСтам
БауманКоку (К)
ШнайдерВан дер Мейде
БалакДавидс
ХаманЗенден
ФрингсВан Нистелрой
КураниВан дер Ваарт
Резерви
ШвайнщайгерВан Хойдонк
ЕрнстСнайдер
БобичОвермарс
Треньори
Руди ФьолерДик Адвокаат
ЛатвияГермания
00
  
КолинкоКан (К)
БлагонадеждинсФридрих
СтепановсВьорнс
Землинскис Бауман
ЛобановсЛам
БлейделисШнайдер
Астафиевс (К)Балак
ИсаковсХаман
РубинсФрингс
ПрохоренковсКурани
ВерпаковскисБобич
Резерви
ЛайзансШвайнщайгер
ПахарсБърдарич
ЗирнисКлозе
Треньори
Александр СтарковсРуди Фьолер
ХоландияЧехия
23
Баума 4
Ван Нистелрой 19
Колер 23
Барош 71
Шмицер 88
Ван дер СаарЧех
ХейтингаГригера
БаумаУйфалуши
Ван БронкхорстИржанек
СтамЯнкуловски
Коку (К)Поборски
Ван дер МейдеРосицки
ДавидсГалашек
СеедорфНедвед (К)
Ван НистелройБарош
РобенКолер
Резерви
РайцигерШмицер
Ван дер ВаартХайнц
БосвелтРозенал
Треньори
Дик АдвокаатКарел Брукнер
ХоландияЛатвия
30
Ван Нистелрой 27 д. 35
Макай 84
Ван дер СаарКолинко
РайцигерСтепановс
СтамАстафиевс (К)
Ф. Де Бур (К)Землинскис
Ван БронкхорстБлагонадеждинс
КокуБлейделис
СеедорфЛобановс
ДавидсИсаковс
Ван дер МейдеРубинс
Ван НистелройПрохоренковс
РобенВерпаковскис
Резерви
ОвермарсПахарс
СнайдерЛайзанс
МакайСтолцерс
Треньори
Дик АдвокаатАлександр Старковс
ГерманияЧехия
12
Балак 21Хайнц 30
Барош 77
КанБлажек
ФридрихМареш
ВьорнсГалашек
НовотниБолф
ШвайнщайгерЛоквенц
ХаманИржанек
ШнайдерВахошек
БалакХайнц
ЛамТице
ФрингсПлашил
КураниРозенал
Резерви
КлозеХюбшман
ЙеремисПоборски
ПодолскиБарош
Треньори
Руди ФьолерКарел Брукнер
А
Португалия12Гърция
Испания10Русия
Гърция11Испания
Русия02Португалия
Испания01Португалия
Русия21Гърция
B
Швейцария00Хърватска
Франция21Англия
Англия30Швейцария
Хърватска22Франция
Хърватска24Англия
Швейцария13Франция
C
Дания00Италия
Швеция50България
България02Дания
Италия11Швеция
Италия21България
Дания22Швеция
D
Чехия21Латвия
Германия11Холандия
Латвия00Германия
Холандия23Чехия
Холандия30Латвия
Германия12Чехия

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ

ПОРТУГАЛИЯ АНГЛИЯ
2 62 5
Пощига 83
Р. Коща 110
Оуен 3
Лампард 115
Д У З П И
Деко
Шимао
❌ Р. Коща
Роналдо
Маниш
Пощига
Рикардо
❌ Бекъм
Оуен
Лампард
Тери
Харгрийвс
Коул
❌ Васел
РикардоДжеймс
МигелГ. Невил
АндрадеТери
КарвальоКембъл
ВалентеКоул
МанишДжерард
КощиняБекъм (К)
Фиго (К)Скоулс
ДекоЛампард
К. РоналдоРууни
Н. ГомешОуен
Резерви
ШимаоХаргрийвс
ПощигаФ. Невил
Р. КощаВасел
Треньори
Фелипе СколариСвен-Горан Ериксон
ФРАНЦИЯ ГЪРЦИЯ
01
Харистеас 64
БартезНикополидис
ГалаСеитаридис
ТюрамДелас
СилвестърКапсис
ЛизаразуФисас
Зидан (К)Басинас
МакелелеКацоранис
ДакурКарагунис
ПиресЗагоракис (К)
АнриХаристеас
ТрезегеНиколаидис
Резерви
СахаЦартас
РотенЛакис
Вилтор
Треньори
Жак СантиниОто Рехагел
ШВЕЦИЯ ХОЛАНДИЯ
0 40 5
  
Д У З П И
Шелстрьом
Ларсон
❌ Ибрахимович
Юнгберг
Вилямсон
❌ Мелбери
Ван Нистелрой
Хейтинга
Райцигер
❌ Коку
Макай
Робен
ИсаксонВан дер Саар
ОслундРайцигер
Мелбери (К)Стам
ЯкобсонФ. Де Бур (К)
М. НилсонВан Бронкхорст
ЙонсонСеедорф
ЛиндеротКоку
СвенсонДавидс
ЮнгбериВан дер Мейде
ИбрахимовичВан Нистелрой
ЛарсонРобен
Резерви
ВилямсонБаума
ШелстрьомХейтинга
Макай
Треньори
Сьодерберг, ЛагербакДик Адвокаат
ЧЕХИЯ ДАНИЯ
30
Колер 49
Барош 63, 65
ЧехСьоренсен
ИржанекХелвег
БолфЛаурсен
УйфалушиХенриксен (К)
ЯнкуловскиБьогелунд
ГалашекПоулсен
ПоборскиГравесен
РосицкиГрьонкяр
Недвед (К)Йоргенсен
БарошК. Йенсен
КолерТомасон
Резерви
ГригераМадсен
РозеналРомедал
ХайнцЛьовенкрандс
Треньори
Карел БрукнерМортен Олсен

ПОЛУФИНАЛИ

ПОРТУГАЛИЯ ХОЛАНДИЯ
21
Роналдо 26
Маниш 58
Андраде 63 а.г.
РикардоВан дер Саар
МигелРайцигер
АндрадеСтам
КарвальоБаума
ВалентеВан Бронкхорст
МанишСеедорф
КощиняКоку (К)
Фиго (К)Давидс
ДекоОвермарс
К. РоналдоВан Нистелрой
ПаулетаРобен
Резерви
Ф. КоутоВан Дер Ваарт
ПьотиВан Хойдонк
Н. ГомешМакай
Треньори
Фелипе СколариДик Адвокаат
ГЪРЦИЯ ЧЕХИЯ
10
Делас 105+1
НикополидисЧех
СеитаридисГригера
ДеласБолф
КапсисУйфалуши
ФисасЯнкуловски
БасинасГалашек
КацоранисПоборски
КарагунисРосицки
Загоракис (К)Недвед (К)
ХаристеасБарош
ВризасКолер
Резерви
ЯнакопулосШмицер
Цартас
 
Треньори
Ото РехагелКарел Брукнер

ФИНАЛ

ПОРТУГАЛИЯ ГЪРЦИЯ
01
Харистеас 57
РикардоНикополидис
МигелСеитаридис
АндрадеДелас
КарвальоКапсис
ВалентеФисас
МанишБасинас
КощиняКацоранис
Фиго (К)Загоракис (К)
ДекоХаристеас
К. РоналдоВризас
ПаулетаЯнакопулос
Резерви
Р. КощаВенетидис
ФерейраПападопулос
Н. Гомеш
Треньори
Фелипе СколариОто Рехагел